Wróć do artystów
SKAIN MAY Krzysztof

SKAIN MAY Krzysztof

(ur. 1953)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Debiutował w 1975 r. w Warszawie w Starej Prochowni. Niedługo potem odkrył go kolekcjoner polskiej sztuki Ludwig Zimerer i włączył do swojej kolekcji, a po jego śmierci żona Karina kontynuowała kolekcjonowanie. Prace znajdują się też w kolekcji Franco Spinosi w Szwajcarii oraz u A.W.Erdle w Kolonii, u Wandy Gasperowicz w Rzymie.
Lata 80-te to rozwój współpracy ze światem muzycznym i muzykami. W 1979 r. zaczął pisać teksty dla grupy TNT, w 1983 poznał w Galerii Brama kapelę Katarynki XX wieku i Kontrola W. W 1984r. White Intelectualiste, w latach 1985 -89 współpracował z Kapelą Kosmetyki Mrs Pinki, Wańka Wstańka and The Ludojades, Balcan Electrique, Zaczarowany Ołówek, w 1992-92 Dzieci w Szoku. Współpraca polegała na budowie scenografii koncertowych, robieniu happeningów malowanych -dartych-palonych w czasie imprez rockowych. W tym samym czasie budował scenografię imprez muzycznych w Warszawie „Jesień Mokotowska”, „Poza kontrolą”, „Rock Fronty”, no i oczywiście „Zadymy”. W Jarocinie parokrotnie bywał jako muzyk, malarz, scenograf.
W latach 1987-89 robił scenografię programu muzycznego Telewizji Polskiej NON STOP KOLOR. Projektuje okładki płyt, kaset, plakaty, ilustracje, książki, programy. Ilustrował i redagował graficznie gazety : „Non Stop”, „Mój Świat”, „Na Przełaj”, „Mała Ulicznica”, „Mać Pariadka”, „Sztandar Młodych”, „Przegląd”, „Ulica Wszystkich Świętych”, „Czarny Krzyż”, „A-Tak”, „Alter”, „Leń”, „Rozbrat”, „B1”, „Alter Ego”, przez 10 lat (1993-2002) „Kalendarz Szalonego Małolata”.
W 1986 r. zrobił po raz pierwszy plakat teatralny do sztuki „Która Godzina” Zygmunta Wojciechowskiego – Teatr Dramatyczny w Warszawie. Tak rozpoczął współpracę z teatrami realizując blisko 40 spektakli w różnej formie. XX wiek zakończył w spółce amerykańskiej Kids Play projektując i budując z architektami Centrum Zabaw dla Dzieci w Gdańsku i w Warszawie. Oprócz projektów przestrzeni wykonywał malarstwo ścienne i aranżację wnętrz. XXI wiek rozpoczął aranżacją wnętrz mieszkalnych, sklepów, domów, dyskotek, pubów, pizzerii, przedszkoli itp.
SKAIN MAY Krzysztof nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących