Wróć do artystów
JM
"Tkaniną artystyczną zajmuję się od 35 lat – Od roku 1998 opracowałam i wykreowałam metodę, która pozwala na naciągnięcie i napięcie osnowy w sposób umożliwiający wytkanie pracy w głąb obrazu. Moimi mistrzami byli art. plastycy : Halina Kwiatkowska, Zbigniew Kot, Delfina Krasicka, Anna Trochim. Prace swoje pokazywałam na 22-tu wystawach indywidualnych w Domach Kultury i innych ośrodkach promujących ludzi twórczych. Ostatnio w Galerii „Promocje” w Jeleniej Górze oraz w prestiżowej Galerii „Na Jatkach” we Wrocławiu. Jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków od 2001 r.

Uczestniczę w licznych wystawach zbiorowych w tym: Triennale Miniatur Tkackich w CMW Łódz 2001 , „Sztuka Włókna 2004 Europejskie Ślady” , Kordegarda –Łazienki Królewskie W-wa 2004 r , Międzynarodowe Biennale Tkaniny Lnianej „Z krosna do Krosna” Krosno 2004r /wyróżnienie/, 2006 r. Warszawski Przegląd Tkaniny Artystycznej 2005r / II nagroda/ 31 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Włókna „Dary natury” Kamienna Góra, Lobau. W ramach Międzynarodowego Sympozjum Sztuki Włókna „WT-Kowary” w Kowarach, w roku 2006 moja praca „ Żródła światła” zdobyła III nagrodę. W roku 2008 w ramach 35 Festiwalu Sztuki Włókna na wystawie w Kamiennej Górze otrzymałam III nagrodę za tryptyk „Inspiracje Muzyką K.Szymanowskiego”. W marcu 2009 r. na wystawie Pracowni Doświadczalnej Tkactwa Artystycznego otrzymałam I-szą nagrodę za prace „Kształty i znaki” przyznaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ostatnio udział w wystawie w Bibliotece Polskiej w Paryżu oraz w Zylingheim k/ Miluzy.

Moje prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce a także w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Białorusi oraz w Krośnieńskim Muzeum Rzemiosła i Muzeum Miejskim w Kowarach.

Biorę czynny udział w akcjach charytatywnych m.in. na rzecz powodzian, Domu Aktora, dzieci dotkniętych autyzmem a corocznie Szpitala w Tworkach. Współpracuję z Galerią „Delfiny” ul. Smulikowskiego 10 W-wa,Galerią „TE – KA” ul. Dereniowa 14 W-wa." /Maria Jełowicka/
JEŁOWIECKA Maria nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących