Wróć do artystów
LM

LUZAR Marek

(ur. 1962, Kraków)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Studiował w pracowni filmu animowanego prof. Jerzego Kuci. W 1988 obronił dyplom na Wydziale Malarstwa - w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego. Zajmuje się malarstwem, grafiką, scenografią, fotografią, filmem i animacją. Jest reżyserem filmów animowanych, współrealizatorem programów telewizyjnych, dokumentalistą i reżyserem teatralnym.
Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą - między innymi we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA - prezentując rysunek, malarstwo, scenografię i fotografię.
Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki, dwukrotny stypendysta Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, stypendysta Jana Pawła II w Rzymie, dwukrotny stypendysta Wolfsburg i Deutsch-Polnische Gesellschaft w Wolfsburgu.
Nagrodzony Ikarem, nagrodą Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki za wydarzenie roku i nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego w uznaniu zasług dla kultury polskiej.

LUZAR Marek nie posiada obiektów w wynikach