Wróć do artystów
Manuele Klein urodzona w Bensberg. Studia: Instytut Sztuk Plastycznych na Wydziale Pedagogiki i Terapii, kierunek malarstwo i grafika w pracowni Prof. Dr. Qi Yang gdzie uzyskała Dyplom Mistrzowski. Jest współzałożycielką Domu Sztuki K44. Organizowała wiele wystaw także międzynarodowych np: Chińsko-Niemiecką pod patronatem posła i senatora Wolfganga Bosbacha. Założyła galerię sztuki współczesnej „Biała galeria - Die Weise Galerie” w Bonn, o specjalizacji malarstwo, rzeźba i obiekty artystyczne, którą przez 5 lat prowadziła.
Następnie poświęciła się rozwojowi własnej sztuki. Zajmuje się malarstwem, instalacjami artystycznymi oraz rzeźbą i fotografią.

Jest członkiem wielu organizacji artystycznych: BBK-Bonn-Rhein-Sieg, Ars Porta international e.V., Künstlerhaus K44 e.V. Kürten, Kulturforum Overath e.V., AdK-Bergisch Gladbach e.V., BKG-Bergische Kunstgenossenschaft e.V. Wuppertal.

Od 2002 roku bierze czynny udział w wielu wystawach w Niemczech, Polsce, Francji, Rosji i Chinach. Brała też udział w projekcie z okazji 150- lecia Bergisch-Gladbach pod hasłem „Miasto sztuki”. Manuele Klein używa technik mieszanych. Powierzchnie jej obrazów są grą pomiędzy tak samo silnymi jasnymi i ciemnymi kolorami (czernią i bielą), pomiędzy światłem a cieniem, oraz nastrojami leżącymi pomiędzy tymi barwami.
KLEIN Manuele nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących