Wróć do artystów
MM

MOTYKA-MADEJ Małgorzata

(1971, Bielsko-Biała)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Małgorzata Motyka-Madej urodziła się w Bielsku-Białej, 13 kwietnia 1971 roku. W latach 1986-1991 kształciła się w Liceum Sztuk Plastycznych w pracowni tkactwa artystycznego. W 1992 r. otworzyła autorską pracownię srebrniczą. W 1997 roku rozpoczęła studia w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Dyplom z grafiki wykonała w pracowni prof. Eugeniusza Delekty. Pracę magisterską napisała pod kierunkiem dra Ryszarda Solika.

Zdobyła doświadczenie twórcze w dziedzinie tkactwa artystycznego, malarstwa, grafiki. Obecnie zajmuje się twórczością w kręgu złotnictwa artystycznego. Poza licznie wykonywaną biżuterią unikatową, w której sięga po inspiracje historyczne oraz etniczne, podejmuje również próby eksperymentowania, łącząc elementy złotnicze z tradycyjnie pojmowaną płaszczyzną płótna malarskiego, uzyskując ciekawe efekty z pogranicza asamblażu.

Artystka realizowała na zamówienie Domu Kultury w Kamienicy statuetkę Serce Kryształowe. Prace Małgorzaty Motyki-Madej były prezentowane na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Pracuje jako instruktor zajęć plastycznych dla dzieci i młodzieży w Domu Kultury w Bielsku-Białej oraz jako scenograf placówki Domu Kultury w Kamienicy.
MOTYKA-MADEJ Małgorzata nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących