Wróć do artystów
MM

MARKIEWICZ Małgorzata

(ur. 1979 r.)
Dodaj do listy życzeń
(1)
1999-2004 - Studia i dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
2004 – dyplom z wyróżnieniem na wydziale Rzeźby w Pracowni Działań Medialnych
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2004). Rezydentka HIAP, Cable Factory, Finlandia, w ramach projektu A-I-R Laboratory CSW Zamek Ujazdowski (2006), oraz rezydentka SPACES, Cleveland, Ohio, USA(2007)
Małgorzata Markiewicz tworzy obiekty, rzeźby, fotografie, instalacje i performance. W swoich pracach sięga do najróżniejszych materiałów, wykorzystuje ubrania, haft, prace robione na drutach, szydełkuje, zestawia je z surowymi konstrukcjami betonowymi i metalowymi.
W swojej twórczości analizuje najbliższą codzienność. Interesują ją ślady życia, emocji, które przechowują ubrania, materiały – najbliżsi świadkowie naszych ciał. Ciało w jej pracach to nie pole kulturowej walki lecz człowiek - przemiany, emocje, jakie w nim zachodzą. Od 2002 regularnie prezentuje swoje prace na w galeriach w Polsce i za granicą.
Jej prace znajdują się w kolekcjach: CCB Lizbona, Muzeum Sztuki Współczesnej w Niepołomicach, w Galerii Arsenał w Białymstoku, BWA w Bielsku Białej, BWA Bunkier Sztuki i innych oraz w szeregu prywatnych kolekcji w Polsce i za granicą.
MARKIEWICZ Małgorzata nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących