Wróć do artystów
LM

LEHMANN Małgorzata

Dodaj do listy życzeń
(0)
Mieszka i tworzy w Pszczynie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i grafiką warsztatową. Należy do SMTG oraz jest członkiem PZAP PSU w Opolu. Zarządza fundacją „Plessiana - Fundacja na rzecz kultury”, której celem jest promowanie działań artystycznych w szczególności wśród dzieci i młodzieży. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Autorka o sobie: od kilkunastu lat mieszkam w Pszczynie. Rozpoczęcie mojej przygody ze sztuką to udział
w IV Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej w Mikołowie w 2005 roku. Edukację artystyczną zaczynałam na Akademii Sztuk Pięknych
w Katowicach na Wydziale Grafiki. Obecnie studiuję na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Jestem uczennicą prof. Leszka Misiaka i prof. Andrzeja Bednarczyka. Zajmuję się malarstwem sztalugowym, grafiką warsztatową i tkaniną.
Inspiracją moich prac są liczne podróże. Inspiruje mnie człowiek i otoczenie, w jakim przebywa. W swoim dorobku mam indywidualną wystawę, która odbyła się w grudniu 2007 roku w Tychach w Galerii Miriam oraz w Galerii Strefart również w Tychach w 2008 roku, udział w wystawie zbiorowej „Integralia 2008” w Krakowie . W maju 2008 roku brałam udział w Pszczyńskim Plenerze Artystycznym. Wystawy poplenerowe odbyły się w Pszczyńskim Centrum Kultury w Pszczynie, w Polskim Radiu Katowice oraz w Czechach w Holeszowie.
LEHMANN Małgorzata nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących