Wróć do artystów
KM

KAZIMIERCZAK Małgorzata

Dodaj do listy życzeń
(0)
Małgorzata Kazimierczak to artystka multimedialna od lat pracująca w obszarze sztuki idei, koncepcji, przestrzeni instalacyjnej, fotografii, filmu, experymentalnego video-artu. Realizuje cykle fotograficzne, instalacje przestrzenne z wykorzystaniem zdjęć, filmu, światła, dźwięku, słów i znaczeń. Tworzy projekty procesualne rozłożone w czasie oparte na spotkaniach, działaniu, kontakcie. Działania te są często dopełniane warstwą teoretyczną oraz akcjami, wystąpieniami w zależności do relacji: społecznych lub odniesienia do własnej subiektywności.

Jest absolwentką ASP we Wrocławiu na wydz. Grafiki, Malarstwa i Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem w 1995 r.
Ważny wpływ na najnowszą sztukę artystki miały m.in. poszukiwania w sferze ekspresji ruchowej, doświadczenia zdobyte w trakcie ośmioletniego działała w nurcie alternatywnym teatru poszukującego - Grupie Działań Teatralnych (...).

Artystka swoje projekty intermedialne buduje stosując wiele dziedzin, technik i doświadczeń. (...).
Zrealizowała kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jest autorką wielu projektów na międzynarodowych festiwalach sztuki (m.in.:,"AVE Audio Visueel Experimenteel festival" Holandia, "Media Sheffield Show", Anglia.). Otrzymała wyróżnienie na wystawie ZPAP ,"Inne Media", BWA Wrocław. Należy do nieformalnej grupy artystek realizujących cykle wystaw, których istotą jest doświadczenie zawarte w procesie wspólnych podróży twórczych pt ,"Róża Wiatrów" - cykl fotografii,"Portrety w podniebnych wannach", fotografia i film , "Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu". (...).

Artystka jest związana z wrocławskim festiwalem WRO, gdzie wielokrotnie prezentowała swoje instalacje i filmy, oraz twórczo i przyjacielsko z Galerią Entropia. W latach 1997-2002 pracowała jako wykładowca w wrocławskich szkołach fotografii /Pho-bos, Afa/ prowadząc pracownię: instalacji, dyplomową fotograficzną, multimediów i filmu. Współrealizowała autorski cykl programów o sztuce dla telewizji TVP 3 i TVP 2. Art Noc. Współpracuje z Towarzystwem Kultury Czynnej.

Prowadzi warsztaty twórcze w kraju i za granicą. ...proces otwarty trwa...
KAZIMIERCZAK Małgorzata nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących