Wróć do artystów
CM

CZERNIK Małgorzata Ewa

Dodaj do listy życzeń
(0)
Ukończyła studia w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarskiej prof. Tadeusza Dominika, ucznia Jana Cybisa, współzałożyciela i członka słynnej grupy artystycznej tzw. KP (Kolorystów Polskich). Artystka świadomie nawiązuje do twórczości swych wielkich mistrzów stając się kontynuatorką kierunku ich poszukiwań artystycznych.

Praca w Teatrze Wielkim w pracowni scenografii dała jej możliwość współpracy z takimi mistrzami jak Andrzej Majewski czy Sznajder Zimsen przy realizacji wielkoformatowych dzieł Richarda Wagnera.

W 2000 roku Małgorzata Ewa Czernik przygotowała autorską wystawę inspirowaną twórczością polskiego noblisty Władysława Stanisława Reymonta. Wystawa prezentowana była 11 razy - zarówno w kraju jaki i za granicą każdorazowo zyskując uznanie krytyków sztuki.

W 2003 roku otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego w Dziedzinie Plastyki a w 2008 roku została laureatką IV Międzynarodowego Biennale Plastyki w Nowym Sączu.W 2007 wzięła udział w wystawie malarstwa podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuki i Muzyki w Valjevie w Serbii, z kolei w 2010 była uczestnikiem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki i Nauki we Vrahneka w Gracji.

Prace artystki znajdują się w wielu galeriach i zbiorach prywatnych w kraju i na świecie, m. in. Norwegia, Francja, Niemcy, Włochy, Rosja, Chiny, Australia, w. Brytania, USA, Kanada, Brazylia, Indie, Litwa.
CZERNIK Małgorzata Ewa nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących