Wróć do artystów
DMITRUK Małgorzata

DMITRUK Małgorzata

(ur. 1974, Bielsk Podlaski)
Dodaj do listy życzeń
(1)

Urodziła się w rodzinie białoruskiej. Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego z BJN. W 1993 roku rozpoczęła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku na Białorusi a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Grafiki Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (1995-1999). Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 1999 roku w pracowni prof. Władysława Winieckiego (aneks malarski w pracowni prof. Adama Styki). Od 1995 roku pracowała w eksperymentalnej graficznej pracowni w Mińsku na Białorusi, prowadzonej przez Dmitrija Wasilicza Małatkowa. Zajmuje się grafiką, malarstwem, tkaniną unikatową, projektowaniem ubioru, ilustracją. Od 2002 roku pracuje jako asystent w Katedrze Grafiki Warsztatowej na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuki Pięknych.
Swoje prace prezentowała na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą (m.in. Niemcy, Słowacja, Rumunia, Ukraina, Litwa, Łotwa, Białoruś, Rosja).
Litografie artystki osadzone są w klimatach rodzinnych stron, choć ona sama unika zamknięcia tematycznego i deklaruje chęć twórczych zamierzeń o uniwersalnej wymowie.

DMITRUK Małgorzata nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących