Wróć do artystów
WM

WOLF Maja

(ur. 1981, Grudziądz)
Dodaj do listy życzeń
(4)

Artystka plastyk, właścicielka galerii Sztuki Maya w Toruniu, instruktorka malarstwa i rysunku, marszandka, organizatorka wystaw i aukcji sztuki. Z wykształcenia projektantka wnętrz i grafiki użytkowej, wychowawczyni i instruktorka. Od 2013 należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Warszawie. We wczesnych latach tworzyła na zamówienia dla instytucji, firm i osób prywatnych. Przez całe życie wracała do malarstwa surrealistycznego. Uwielbia kreować swój świat dzięki wyobraźni. Przez wiele lat znana była z rysowania realistycznych portretów i charakterystycznych karykatur wykonywanych suchymi pastelami, węglem i ołówkami.

Galeria Maya
Od 2009 roku prowadzi własną galerię sztuki w Toruniu (galeria Maya). Od 2011 roku zorganizowała blisko 100 wystaw polskich artystów (m.in. J. Jaśnikowskiego, B. Michalika, K. Izdebskiego-Cruza, T. Bachanka i innych). Trzykrotnie zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży: Casting na Monę Lisę ( 2011r. ), Moja Mona Lisa ( 2015 r. ) oraz Mona Lisa w Toruniu ( 2016 r.). Zorganizowała i wzięła udział w licznych wystawach i aukcjach charytatywnych.

Atelier Maya
Od 2013 roku uczy rysunku i malarstwa. W czerwcu i we wrześniu 2019 r. zorganizowała 2 autorskie plenery artystyczne z nauką rysunku i malarstwa. Od sierpnia 2019 do października 2020 roku prowadziła w Toruniu własną szkołę rysunku i malarstwa Atelier Maya. Szkoła została zamknięta na skutek przedłużającej się pandemii Covid 19.

Nagrody
• Zdobywczyni Best of Show za obraz „Przerwany sen” w międzynarodowym konkursie „Open 2023” zorganizowanym przez Colors of Humanity Art Gallery w St. Zjednoczonych w Pensylwanii.
• Laureatka 1 miejsca za pracę „Przerwany sen” w międzynarodowym konkursie American Art Awards 2022 w kategorii surrealizm (USA). Zdobywczyni Best in Show Platynowej Nagrody za „Przerwany sen” w miedzynarodowym konkursie „Realism 2022” zorganizowanym przez Camelback Gallery Scottsdale AZ, USA.
• Zdobywczyni 1 miejsca za obraz „Gra o czas.Listy z Sycylii” w międzynarodowym konkursie "Blue 2022” organizowanym przez Colors of Humanity Art Gallery w St. Zjednoczonych.
• Zdobywczyni 3 miejsca w drugim międzynarodowym konkursie artystycznym „Blue” 2022 organizowanym przez Art Room Gallery za pracę „Wirtualna miłość”. USA.
• Laureatka 4 miejsca za obraz „Gra o czas.Listy z Sycylii” w międzynarodowym konkursie American Art Awards 2022 w kategorii surrealizm.
• Laureatka nagrody za doskonałość artystyczną „Certificate of Excellence: w międzynarodowym konkursie Palm Art Award 2022 (Niemcy).
• Laureatka nagrody za doskonałość artystyczną Artistic Excellence Award i finalistka w Szóstej Dorocznej Wystawie „Skies” - listopad 2022 Fusion Art w Santa Fe New Mexico (za pracę „Virtual love”).
• Finalistka w Piątej Dorocznej Międzynarodowej Wystawie Jurorskiej Sztuki dla Kobiet Artystek Fusion Art 2022 Santa Fe New Mexico (prace: „Przerwany sen” i „Świetliki”).
• Laureatka I nagrody w ogólnopolskim konkursie "Artysta też lekarz. Niezwykła moc sztuki w pozamuzealnej przestrzeni" w 2011.
• Autorka cyklu portretów Honorowych Obywateli znajdującego się w stałej ekspozycji w grudziądzkim ratuszu (2010 r.).

WOLF Maja nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących