Wróć do artystów
GM

GOGÓŁ Magdalena

(ur. 1974, Bytom)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach oraz cieszyńskiego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego - dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa Prof. Norberta Witka oraz wyróżnienie za pracę magisterską, dotycząca porównania dziecięcej ekspresji plastycznej z twórczością artystyczną.

W 2009 roku zrealizowała przewód doktorski na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w dziedzinie sztuki piękne – malarstwo, którego promotorem był prof. Ireneusz Walczak.

Od 2004 roku związana zawodowo z Instytutem Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, gdzie prowadzi zajęcia w pracowni malarstwa oraz wykłada technologię malarstwa i animację i promocję kultury wizualnej.

Od 2011 do 2014 roku wykładała również malarstwo na kierunku Grafika w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach. W działalności artystycznej zajmuje się przede wszystkim malarstwem sztalugowym w dużym formacie oraz miniaturze, a także projektuje, prowadzi i uczestniczy w warsztatach twórczych i akcjach plastycznych.

Jest autorką ponad 25 wystaw indywidualnych malarstwa oraz uczestniczką największych w kraju konkursowych wystaw zbiorowych malarstwa współczesnego.

Na swoim koncie ma nagrody o w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych malarstwa współczesnego oraz w uznaniu zasług na polu działań artystycznych i pedagogicznych.

GOGÓŁ Magdalena nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących