Wróć do artystów
ZM

ZIEŃ Maciej

(ur. 1979 r.)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Projektant mody. Urodził się w 1979 roku w Lublinie.
Swoją pasję związaną ze światem mody rozwijał w Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie by oficjalnie zadebiutować w 1998 roku.

Jako 17-letni uczeń Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentował pierwszą autorską kolekcję, na lubelskim pokazie mody "Prowokacje". W następnych latach zebrał nagrody jako finalista konkursu dla projektantów mody Złota Nitka oraz Złoty Wieszak.

Współpracował z Teatrem Komedia oraz Teatrem Bajka w Warszawie a także z Teatrem Polskim w Poznaniu .

W swoim Atelier w Warszawie całkowicie poświęca się pracy nad nowymi projektami, gdzie spotyka się ze swoimi klientkami, które określa jako kobiety pewne siebie, znające swoją wartość, podkreślające swój indywidualizm.Klientkami Macieja Zienia są m.in.: Justyna Steczkowska, Grażyna Torbicka, Monika Richardson, Jolanta Pieńkowska, Aneta Kręglicka, Ewelina Flinta, oraz Andie McDowell, która zakochała się w kreacjach Macieja po odwiedzeniu Jego butiku w styczniu 2007 zaraz po wielkiej gali rozdania nagród Telekamery, gdzie ubrana była w specjalnie dla niej zaprojektowaną czerwoną suknię.

Maciej Zień to marka dobrze znana zarówno w polskim jak i światowym show biznesie.
Talent młodego projektanta szybko został dostrzeżony za granicą.
Jego kolekcje można było obejrzeć w Niemczech i Katarze.
Marka Zień jest jedyną marką w Polsce, która od roku 2005 przedstawia swoje najnowsze kolekcje trzy razy w roku. Wszystkie pokazy Macieja odbywają się w najbardziej prestiżowych miejscach w Warszawie, skupiając klientów, przedstawicieli mediów, biznesu oraz gwiazdy z Polski i zagranicy.


Maciej Zień stworzył bardzo silną markę, która kojarzy się z luksusem, elegancją i perfekcyjnym wykonaniem. W 2004 roku otworzył swój pierwszy butik w Warszawie przy ul. Jasnej 1, a od października 2006 roku pracuje w nowym Atelier Zień w Centrum Handlowym Promenada w Warszawie.

W tym roku Maciej Zień po raz pierwszy zaprezentował swoją kolekcję w Paryżu w ramach pokazów Pret – a – Porter, która spotkała się z dużym uznaniem paryskich krytyków mody.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.zien.pl, gdzie można zapoznać się między innymi ze zdjęciami wszystkich dotychczasowych kolekcji.
ZIEŃ Maciej nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących