Wróć do artystów
SM

STRUMIŁŁO Maciej

(ur. 1979)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Projektant , twórca tkaniny unikatowej, malarz, scenograf, rzeźbiarz i poeta.
 W 2008 roku w Berlinie w Gallery Der Ort został pokazany jego pierwszy indywidualny projekt artystyczny,, Mein Traum” gdzie pokazuje kilkanaście tkanin wielkoformatowych pod Patronatem Ambasady Polskiej w Berlinie.

 
W 2010 roku brał udział w Festiwalu Transformacje na 100-lecie Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie, gdzie znalazł się wśród kilkudziesięciu najwybitniejszych twórców tkaniny artystycznej w międzynarodowej odsłonie. Brał udział w takich projektach artystycznych jak: DMY International Festival Youngstars w Berlinie, About Design w Gdańsku czy Międzynarodowym Festiwalu Designu w Łodzi. Wybrane wystawy indywidualne: BWA w Gorzowie Wielkopolskim, BWA Krynica Zdrój.


W 2015 roku praca z serii ,,Transitions” pod tytułem ,,Brama” znalazła się w jedynej w Polsce Kolekcji Sztuki Geometrycznej Dr Bożeny Kowalskiej mieszczącej się w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.


Artysta chętnie przekazuje swoje prace na Aukcje Charytatywne organizowane przez różne Domy Aukcyjne w Polsce pod Patronatem Portalu Art Info na rzecz chorych i potrzebujących dzieci i dorosłych, od kilkunastu lat jest członkiem organizacji WWF Polska ratujących ginące gatunki zwierząt.

Prace artysty z zakresu tkaniny unikatowej oraz malarstwa znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Miasta Gdyni oraz w prywatnych kolekcjach sztuki w Polsce oraz poza granicami kraju w New York, Chicago, Berlin, Monachium, Bruksela, Paryż.

STRUMIŁŁO Maciej nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących