Wróć do artystów
SM
Maciej Stobierski – fotografik, pasjonat pleneru. Twórca własnego, autorskiego zbioru fotografii elementów pejzażu, przyrody, industrii. Uczestnik wielu wypraw eksploracyjnych oraz wspinaczkowych w rozmaite regiony i góry świata - Hindukusz, Himalaje, Andy, Amazonia.

Motywem przewodnim jego fotografii jest poszukiwanie światła „Szukam go, obserwuję uważnie kadrując ujęcie. Moje obrazy-zdjęcia istnieją dzięki niemu”.

Fotografie wykonuje w technikach: tradycyjnej bromowo-srebrowej oraz cyfrowej.

Współpracuje z wydawnictwami, galeriami oraz agencjami fotograficznymi. Jego zdjęcia wykorzystywane są do licznych publikacji m.in. „Mistrzowie polskiego pejzażu” (wyd. zbiorowe) oraz „Album Wodna – Katowice” (wyd. zbiorowe), jest autorem albumu „Żaglowiec”. Prace Stobierskiego powiększone i oprawione znajdują się w wielu zbiorach w kraju i zagranicą. Od 2001 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Zasiada w zarządzie Okręgu Śląskiego ZPAF. Z powodzeniem uczestniczyły w aukcjach fotografii polskiej organizowanych przez ZPAF w Warszawie. Współpracował z Akademią Morską w Gdyni (Sesje na Darze Młodzieży). Współanimator działań Galerii Marchołt w Katowicach. Obecnie wykładowca fotografii w Wyższej Szkole Mechatroniki w Katowicach.
STOBIERSKI Maciej nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących