Wróć do artystów
ZM

ZDANOWICZ Maciej H.

(ur. 1982 r.)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Rocznik 1982 r. Twórczość w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki cyfrowej, projektowej, działań przestrzennych. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem w 2007 r. w Pracowni Grafiki Reklamowej i Propagandowej prof. Bogusława Balickiego, w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Romany Hałat, oraz praca teoretyczna pod kierunkiem dra Kazimierza Piotrowskiego. W trakcie studiów w roku akademickim 2006/2007 stypendysta Rektora ASP w Łodzi.

Obecnie asystent w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Aleksandry Gieragi na Wydziale Edukacji Wizualnej macierzystej uczelni. Prowadzi zajęcia z zakresu grafiki projektowej, komputerowej, techniki reklamy w dwuletnim Studium Policealnym Techniki Organizacji Reklamy VIP w Łodzi. Kurator wystaw.


Obszary prac badawczych / naukowych:

Obrazowanie muzyki – badanie nowych możliwości wizualnej transkrypcji dźwięków. Poszukiwanie wspólnej płaszczyzny ideowej i formalnej w sztukach plastycznych i muzyce finansowany z funduszu KBN - projekt zatwierdzony do realizacji przez Senacką Komisję ds. Prac Badawczych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na okres X.2008 - IX.2010.

Współodczuwanie i współistnienie obrazu i dźwięku w sztuce polskiej XX w. ze szczególnym uwzględnieniem środowiska łódzkiego.

Władysław Strzemiński i Katarzyna Kobro w Koluszkach (1927-1931) - próba rekonstrukcji, i dokumentacji pobytu., studium antropologiczne.

Pojęcie, istota kanonu; kanon w sztuce.


ZDANOWICZ Maciej H. nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących