Wróć do artystów
BM

BILLEWICZ Maciej

(ur. 1942)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Fotografuje od ponad 50 lat. Wspólpracował z CAF-em, Trybuną Mazowiecką, Kurierem Polskim. Pracował w tygodnikach Myśl Społeczna, Walka Młodych, dzienniku Trybuna Ludu i Polskiej Agencji INTERPRESS. Był też komentatorem fotografii w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim. Był wiceprzewodniczącym Klubu Fotografii Prasowej SDP, SDRP, oraz członkiem prezydium Międzynarodowej Organizacji Dziennikarzy. Jest autorem ponad 20 wystaw autorskich w kraju i za granicą (m.i. w Sydney – Opera House).
Brał udział w wystawach pokonkursowych w kraju i za granicą m.i. 2-krotnie World Press Photo Amsterdam, Bareiro/Portugalia/, Edynburg, oraz Mistrzowie Polskiej Fotografii Prasowej /Moskwa, Leningrad, Kijów/.
Jest zdobywcą ponad 70 nagród w konkursach ogolnopolskich i międzynarodowych. 2-krotnie „Fotoreporter roku” 1982,1987. Był też 2-krotnie jurorem Interpress Photo /Bagdad 1987i Brasilia 1991/. Zamieścił kilka tysięcy zdjęć w czasopismach krajowych i zagranicznych/Stern, Epoca, Paris Mach/ oraz w czasopismach amerykanskich, australijskich i greckich.
BILLEWICZ Maciej nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących