Wróć do artystów
KL

KOSSOWSKA Lucilla

(ur. 1972 r., Oleśnica Śląska)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Artystka urodziła się w 1972 roku w Oleśnicy Śląskiej. Studiowała w Katedrze Projektowania Obuwia profesora Zbigniewa Karbarza na Politechnice Radomskiej. Warsztaty artystyczne odbyła w San Francisco Art Institute, USA, Techniki starych mistrzów w malarstwie olejnym oraz Pejzaż abstrakcyjny. Studia Podyplomowe ukończyła w Pracowni Malarstwa profesora Leszka Mickosia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią.

Działa w przestrzeni społecznej, reżyseruje krótkie formy filmowe, uprawia malarstwo. W 2008 zrealizowała film Made in China wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Opola. Uczestniczyła w Festiwalu Sztuki Współczesnej New Life Berlin 2008 w przestrzeni społecznej berlińskiej dzielnicy Neukoln (www.wooloo.org/artemisia) oraz w XVIII Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu Łódz 2008.
Ukończyła ASP we Wrocławiu (podyplomowe malarstwo), Instytut Sztuki w San Francisco i Politechnikę Radomską. Członek ZPAP (Związku Polskich Artystów Plastyków”, INSEA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Edukacji przez Sztukę) i NGA (Nyska Grupa Artystyczna).

Lucilla Kossowska jest malarką, performerką, i pedagogiem. Podejmuje również działania artystyczne w przestrzeni publicznej. Studiowała na Politechnice w Radomiu, w Instytucie Sztuki w San Francisco oraz na podyplomowych studiach w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od 2000 roku jej prace pojawiły się na ponad 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Lucilla Kossowska jest ponadto autorką programu uniwersyteckiego „English Communication for Visual Art Students” i programu „Angielski poprzez sztukę” – projektu skierowanego do dzieci. Jest członkinią ZPAP, InSEA, NGA. Mieszka i pracuje w Opolu.
Zapraszamy również na stronę internetową artystki:
KOSSOWSKA Lucilla nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących