Wróć do artystów
CL

CARNELLI Lechosław

(ur. 1953)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, absolwent Studium Fotografii ZPAF.
W jego fotografii artystycznej szczególne miejsce zajmuje fotografia czarno-biała. Od kilku lat tworzy serie fotografii o charakterze kolekcjonerskim. Są to otwarte cykle "Trzy minuty dla jazzu", „Scenki z ogrodu wyobraźni”, "Krótka opowieść o flemenco".
Cykl fotografii „Trzy minuty dla jazzu” był sześciokrotnie prezentowany na wystawach indywidualnych w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Wrocławiu: w ramach IV Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej, Green Gallery, Warszawa (maj 2008); w ramach XIV Letniego festiwalu Jazzowego, Opera Krakowska (lipiec 2009); w ramach Olympus Jazz Nights, Reduta Bank Polski, Warszawa (październik 2009); Stara Galeria ZPAF, Warszawa (lipiec-sierpień 2010); Galeria Prospero, Lublin (październik-listopad 2010); w ramach Festiwalu Jazz nad Odrą, Centrum Sztuki IMPART, Wrocław (marzec 2011). W listopadzie 2011 zaplanowana jest kolejna wystawa indywidulna
w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu w ramach 38 Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych.
Część cyklu "Scenki z ogrodów wyobraźni" była prezentowana na Warszawskich Targach Sztuki w grudniu 2010 - Arkady Kubickiego Zamek Królewski, Warszawa.
Na co dzień zajmuje się grafiką użytkową prowadząc od osiemnastu lat jednoosobowe studio graficzne.
CARNELLI Lechosław nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących