Wróć do artystów
SK
Urodził się w Tczewie, który od najmłodszych lat opisywał kredką, ołówkiem, a później farbami. Tworzył najpierw kolekcję rodziców, a później okładki i tylne karty zeszytów szkolnych.
Jako młody chłopak współprojektował poster promujący europejską trasę grupy The Rolling Stones, "The Urban Jungle", działając na bezpośrednie zlecenie wybitnych muzyków.
Twórca (- nie artysta), jak sam prosi, by go nazywać jest budowniczym eksperymentującym z wieloma technikami i materiałami, na wielu płaszczyznach wyrażania się, eksponowania przemyśleń. Zajmuje się projektowaniem, wykonawstwem wystaw jubilerskich i biżuterii artystycznej, do której sam tworzy opakowania, stanowiące nierozerwalną całość. Tworzy instalacje i organizuje happeningi.
Obecnie gości w Berlinie, Londynie i Budapeszcie, jego prace znajdują się w kolekcjach takich znakomitości, jak George Benson, Margaret Thatcher, Hilary Clinton czy w kolekcji papieskiej Jana Pawła II.
Współzałożyciel gremium malarskiego w Tczewie Salon des Refusés - Stowarzyszenia działającego na rzecz promocji malarstwa i twórców tczewskich w kraju i za granicą, oraz edukacji pod szyldem "Kultura Sztuką" w Tczewie.
SPRADA Krzysztof nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących