Wróć do artystów
WOJCIECHOWSKI Krzysztof P.

WOJCIECHOWSKI Krzysztof P.

(ur. 1947, Warszawa)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Aktywnie działa na polu fotografii od lat 60. XX wieku - członek ZPAF od roku 1975. Na początku lat 70. związany był ze środowiskiem klubu Remont, którego członkowie nawiązywali do konceptualizmu i kontekstualizmu. Współpracował również z białostocką galerią „Znak” prowadzoną przez Janusza Szczuckiego. Od początku lat dziewięćdziesiątych pracował w Małej Galerii ZPAF, w której zrealizował szereg swoich najważniejszych wystaw i pokazów.
Jest autorem takich projektów jak Parabolae, Musica Muta, które składają się na metaforyczny nurt jego twórczości. Cykle te powstały z wykorzystaniem „czystej”, czarno-białej fotografii. Drugim polem działania Wojciechowskiego są cykle parapublicystyczne, takie jak Barwy walki czy Opowieści lewantyńskie, w których fotograf sięga po technikę fotomontażu i korzysta z komputerowych możliwości przetworzenia obrazu.
Wojciechowski ma na swoim koncie współpracę z Miroslavem Csölle - słowackim artystą, absolwentem warszawskiej ASP, autorem takich cykli jak Witajcie w naszym świecie czy Milewics, a także z Józefem Żukiem Piwkowskim, artystą związanym z Łodzią, autorem projektu PhotoMemory.

WOJCIECHOWSKI Krzysztof P. nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących