Wróć do artystów
MK

MATUSIAK Krystyna

(ur. 1952)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Urodzona w Kowarach w 1952r. W latach 1974-1979 odbyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Grafiki. W 1979 otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Technik Litograficznych prof. Jerzego Grabowskiego oraz malarstwa prof. Stanisława Fijałkowskiego. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek, collage, exlibris, pozłotnictwo, malarstwo ścienne. Obecnie uczy się grafiki komputerowej.
W 1988r na II Salonie Wiosennym otrzymała III nagrodę za grafikę „Gra w klasy”. Prace artystki znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi. Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Pomorza Środkowego w Szczecinie, Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, Państwowej Galerii Sztuki w Łodzi, Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze, Del Bello Galery w Toronto, Foundation la Polone au Coeur-les Enfants de la Vie we Francji. Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, w Domu Dziecka nr2 w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą m.in.: w Anglii, Belgii, Danii, Holandii, Francji, Kanadzie, USA i w Niemczech.
Od 1997r. artystka jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Św. Jerzego w Łodzi, które mieści się przy ul. Św.Jerzego 10/12 w Łodzi. Artystka aktywnie uczestniczy w zbiorowych wystawach Stowarzyszenia Artystówtów Św. Jerzego,które odbywaja się na terenie całej Polski. Od 2006r. jest członkiem Stowarzyszenia”Lepsza Łódż”.
MATUSIAK Krystyna nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących