Wróć do artystów
CK

CHOMA Klaudia

(ur. 1988, Warszawa)
Dodaj do listy życzeń
(6)

Klaudia Choma jest absolwentką Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W roku 2015 uzyskała dyplom magisterski w pracowni prof. Stanisława Baja, zaś aneks do dyplomu przygotowała w Pracowni Struktur Wizualnych Profesora Jacka Dyrzyńskiego.
Studia artystyczne rozpoczęła w 2009 roku w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie na Wydziale Grafiki w pracowni Profesora Ryszarda Osadczego.


Inspiracje znajduje w opuszczonych przedwojennych kamienicach i dworkach, w przedmiotach, w których pomimo destrukcyjnego upływu czasu dostrzega dawne piękno.
W swych pracach zwykle ukazuje porzucone, nieestetyczne, śmietnikowe destrukty. Inspiracje znajduje w opuszczonych przedwojennych kamienicach i dworkach, w przedmiotach, w których pomimo destrukcyjnego upływu czasu dostrzega dawne piękno.
W twórczości artystki to właśnie przedmiot jest nośnikiem ładunku emocjonalnego, znaczeń i metafor- pamiątką przeszłości. Charakterystyczne dla prac artystki są fakturowe, malowane impasto tła zetknięte z realistycznym wizerunkiem przedmiotu.
Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą ( m.in. Wielka Brytania, Belgia, USA)

Pokaż
042
042

CHOMA Klaudia (ur. 1988, Warszawa)

Lisi Jar, 2021

olej, płótno, 70x60 cm

Art in House 10.07.2021

Cena wywoławcza:

1 000 zł