Wróć do artystów
PK

PAWLAK Kazimierz

(ur. 1957)
Dodaj do listy życzeń
(0)

W latach 1977-1982 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom z zakresu szkła artystycznego uzyskał w pracowni prof. Zbigniewa Horbowego. Od 1982 roku pracownik dydaktyczny uczelni wrocławskiej, obecnie z tytułem profesora. Brał udział w 164 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą m. in. w Japonii, Niemczech, Francji, USA. Swoje prace prezentował na 10 wystawach indywidualnych w tym czterech zagranicznych. Uczestniczył w 24 międzynarodowych sympozjach i festiwalach szkła.
W 1988 roku był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki w Czechach. W roku 1994 uzyskał stypendium twórcze w Creative Glass Center of America w Millville (New Jersey). W 1998 roku przebywał jako zaproszony artysta w studio szklarskim rodziny Morin w Dieulefit we Francji.
Jego prace były nagradzane na następujących wystawach: 2009 Design - antydesign - Muzeum Architektury, Wrocław - nagroda główna Prezydenta Miasta Wrocław; 2003 Szkło c.d. - Arsenał Wrocław - nagroda Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu; 2001 - Kanazwa - Kanazawa, Japonia - nagroda Kiohey Fujity; 1992 - Kristallnacht Competition - Filadelfia, USA - brązowy medal.

PAWLAK Kazimierz nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących