Wróć do artystów
RK

RYMARZ Katarzyna

(ur. 1979, Nakło nad Notecią)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Malarka, twórca instalacji, projektów murali w przestrzeniach prywatnych i publicznych, projektantka biżuterii, rzeźbiarka, twórca firmy "Niebieska śliwka" i współzałożyciel artystycznej grupy Kalamarsada.
Ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie w 2004 roku. Otrzymała dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego u prof. Stanisława Andrzejewskiego oraz rysunku u dr Doroty Jajko-Sankowskiej. Brała udział w projekcie inicjującym interdyscyplinarną grupę o nazwie Kalamarsada w 2006 roku w Londynie (wystawa Manifesto w Londynie). W duchu łączenia działań artystycznych młodych twórców europejskich miały miejsce kolejne interdyscyplinarne wystawy grupy (New Apple Or New idea?, 2006, Londyn, Volatile reality dawn the rabbit - hole, 2007, London, Waterloo Gallery, Wstrząśnięta tożsamość, 2008, Nakło).
Kolejny projekt to powołanie Steps Gallery propagującej sztuki malarskie w regionie Pomorza i Kujaw z siedzibą galerii w Nakle nad Notecią.
Od 1999 do 2014 roku brała udział w wielu wystawach zbiorowych (ostatnia związana z konkursem malarskim Polygonum 3 w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy).
RYMARZ Katarzyna nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących