Wróć do artystów
GK

GOLDYN Katarzyna

(ur. 1974, Myszków)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Studiowała w latach 1994-2000 na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w roku 2000 w pracowni prof. Alexandra Dymitrowicza, a w 2009 rozpoczęła studia doktoranckie na wydziale Malarstwa i Rzeźby i w maju 2011 roku uzyskała tytuł doktora na tej uczelni.
W 2000 roku wyjechała na stałe do Niemiec, gdzie od 2006 roku pracowała w Studio Zeiler w Monachium, prywatnej szkole rysunku i  malarstwa, jednej z najstarszych szkół, o ponad 50 letniej tradycji, a od 2008 roku jest jego właścicielką i wykładowcą.
W roku 2010 zorganizowała w swoim Atelier projekt Chez Goldyn - salon sztuki, literatury i muzyki, który w swoim programowym założeniu posiadał charakter awangardowy.
W roku 2008 jej biografia ukazała się w Who is Who in Bundesrepubik Deutschland (wydawnictwo Zug, Szwajcaria) i w roku 2010 w encyklopedii kobiet sukcesu w Niemczech i Austrii (wydawnictwo Zug, Szwajcaria).
Artystka nie ogranicza się do czystego malarstwa, ale stosuje różnorodne formy wyrazu plastycznego: performance, obiekty, instalacje, rysunek, wideo. Oprócz malarstwa ma w swoim dorobku artystycznym również realizacje rzeźbiarskie.
Mieszka  i pracuje w Monachium, gdzie posiada własne atelier. Aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym Niemiec, ale  również  Austrii, Włoch, Francji i od niedawna - Polski.
GOLDYN Katarzyna nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących