Wróć do artystów
OK

OZGA Kasia

(ur. 1981 r., Warszawa)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Katarzyna Ozga (ur. 1981 w Warszawie)
W latach 1999-2004 - studiowała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Bostonie, dyplom z wyróżnieniem zrobiła w pracowni prof. Marii Magdaleny Campos-Pons w 2004. W latach 2004-2006 - studiowała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni prof. ASP Bogusza Salwińskiego oraz na Wydziale Sztuki i Estetyki na Uniwersytecie Paryskim nr 8, pod kierunkiem prof. Daniel Danetis.

W 2002 stypendystka ( - podróż artystyczna) „Active Citizenship Summers,” Centrum Europejskiego Uniwersytetu Tufts, Talloires, Francjia W 2003 stypendystka ( - podróż artystyczna) „Lexia International,” Atelierhaus Mengerzeile, Berlin. W 2005 laureatka "Peace Tiles Project Grant", Rajasthan, Indie (gdzie prowadziła warsztaty plastyczne w Rajasthanie w ramach międzynarodowego programu “Peace Tiles”). W 2005 uczestniczka Schemnitz International Plener, Banska Stiavnica, Słowacja. W 2006 uczestniczka pleneru Związku Polskich Artystów Plastyków i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego “Wiklina”. W 2008 uczestniczka pleneru „Tangs d’art.”, Pays de Broceliande, Francja. W 2009 - rezydencja artystyczna, Shakers, Lieu d’Effervescence, Montlucon, Francja.

Kasia Ozga jest autorką rzeźb i instalacji wykonywanych w różnych materiałach (m.in.: żywica, plastik, beton, brąz) i umieszczanych we wnętrzach, jak również w przestrzeni publicznej. Jej prace opisują zmiany w naturalnym otoczeniu, zarówno bezpośrednio, przez użycie organicznych materiałów poddanych działaniu warunków atmosferycznych oraz pośrednio, jako wizualne metafory działania czasu.
Obecnie dzieli swój czas pomiędzy Paryżem i Chicago.

Udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.
OZGA Kasia nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących