Wróć do artystów
BK

BIAŁKOWSKA-ISMAIŁ Kamila

(ur. 1969)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Kamila Białkowska - Ismaił urodzona w 1969 roku w Polsce, gdzie obecnie pracuje.
W latach 1989–1995 studiowała w Wyższym Moskiewskim Instytucie Artystyczno-Przemysłowym im. S.G. Stroganowa, na Wydziale Sztuki Monumentalno-Dekoracyjnej i Stosowanej. Jest to jedna z trzech, najbardziej renomowanych, wyższych akademii plastycznych w Rosji. Uzyskała tam dyplom z wyróżnieniem rektorskim w specjalności Konserwacja malarstwa monumentalnego i otrzymała kwalifikację artysty konserwatora, oraz tytuł naukowy magistra historii sztuki.

W latach 1996–1998 studia doktoranckie w Państwowym Rosyjskim Uniwersytecie Humanistycznym w Moskwie na Wydziale Muzeologii. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką i ilustracją. W swojej twórczości nie wyznacza jakichkolwiek granic i nie stosuje typowych technologii. Drąży motywy i sprawy, które są dla niej ważne. Wypracowała własną technikę, łącząc monotypiczne odbitki z malarstwem.
Najczęstszą tematyką prac jest człowiek będący jednocześnie znakiem i mocne, prywatne wizje przedmiotów i świata. Od 1999 roku członek sekcji grafiki Związku Polskich Artystów Plastyków.

Wypracowała własną technikę, łącząc monotypiczne odbitki z malarstwem. Najczęstszą tematyką prac jest człowiek będący jednocześnie znakiem i mocne, prywatne wizje przedmiotów i świata.

Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. W 1998 otrzymała wyróżnienie na wystawie „Poligraf” w Moskwie. W latach 1996, 97, 98 coroczne ogólnorosyjskie wystawy artystów „Art Manez”, Moskwa. Styczeń 1996 roku prezentowała indywidualną wystawę malarstwa i grafiki w Centrum Kultury Polskiej, Moskwa. Czerwiec 1999 indywidualna wystawa grafiki na zaproszenie firmy „Artemida”, Moskwa. Grudzień 2001 uczestniczyła w zbiorowej wystawie „Polska sztuka współczesna” w Clermont-Ferrand, Francja. Listopad 2002 indywidualna wystawa grafiki w galerii „Thyade” – Roterdam, Holandia. Marzec 2005 wystawa indywidualna „Sztuka nie jest obowiązkowa", Warszawa. 2006 wystawa indywidualna – Stara Prochoffnia, Warszawa. 2007 wystawa indywidualna – „Klechdy Polskie", malarstwo inspirowane twórczością Bolesława Leśmiana, Warszawa. Wrzesień 2007 wystawa poplenerowa, Lennestadt, Niemcy. Jej prace znajdują się w wielu placówkach i prywatnych zbiorach Polski, Rosji, Japonii, Anglii, Francji, Holandii i Niemczech.

BIAŁKOWSKA-ISMAIŁ Kamila nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących