Wróć do artystów
RJ
Absolwentka i obecny pracownik naukowy Wydziału Sztuk Wizualnych wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Alvydasa Lukysa.
Jurgita Remeikyte jest absolwentką Wydziału Sztuk Wizualnych wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Artystka prezentuje interdyscyplinarny charakter obszaru sztuki współczesnej. Do prac, instalacji używa przeróżnego rodzaju materiałów łącząc różne dziedziny sztuki, na które patrzy niejako z oddali. Stanowią one inspirację do tworzonych przez nią instalacji - jednorazowych, niepowtarzalnych i nie pozostawiających namacalnych śladów. Efekt zostaje jedynie w umyśle odbiorcy, którego nie oszczędza, dając potężną dawkę sztuki pobudzającej wyobraźnię w oparciu o istniejące w świadomości obrazy. Materiałem budulcowym do prac autorki są często tkaniny, ceramika, papier a zarazem stal i ziemia, na której jest to wszystko osadzone Znakomicie łączy naturę, tradycję oraz nowe formy wyrazu dzięki oryginalnym koncepcjom. Prace Jurgity Remeikyte wykraczają poza czystą fotografię bez ingerencji obecnych technik cyfrowych i stanowią swego rodzaju protest przeciwko wszechobecnej cyfryzacji, jednocześnie przypominając nam na czym polega proces manipulowania obrazem w sposób naturalny.
“Wszystkie moje dzieła wkraczają na płaszczyznę ponownych przemyśleń związanych z fotografią. Widziane z perspektywy dnia dzisiejszego prowokują odmienne odbieranie obrazu.

W ostatnich latach w przestrzeniach wystawienniczych dostrzegamy wiele prac, które używają wyjątkowo wyrafinowanej technologii. Mimo tej wszechobecnej technologii, fenomen natury nadal potrafi nas zadziwić i zaskoczyć. Przykładem mogą być właśnie obrazy rzucane przez małe otwory w ciemnym pomieszczeniu.
REMEIKYTE Jurgite nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących