Wróć do artystów
BJ

BOHDANOWICZ Julian

(ur. 1942)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Polski rysownik, ilustrator książek i karykaturzysta. Absolwent Miejskiego Liceum Plastycznego w Gdyni oraz Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom obronił w pracowni prof. Juliana Patki w roku 1967. W latach 1978-81 i 1987-90 redaktor graficzny tygodnika „Szpilki”. Członek jury i laureat na Festiwalu Dobrego Humoru. Część jego prac znajduje się obecnie w Muzeum Karykatury w Warszawie. Julian Bohdanowicz jest miłośnikiem psów rasy jamnik.
Współpracował i współpracuje z czasopismami, m. in.: „Szpilki”, „Magazyn Rodzinny”, „Polityka”, „Polska”, „Przegląd Techniczny”, „Zwierciadło”, „Dom”, „Inter-Polcom”, „Tygodnik Solidarność”, „Wiadomości Wędkarskie”, „Łowiec Polski”, „Polska Zbrojna”, „Poradnik Domowy”, „Merkury”, „Gazeta Wyborcza”, „Miasto”, „Express Wieczorny”, „Murator”, „Architektura”, „Playboy”, „Reader\'s Digest”, dziennik „Polska”, tygodnik „TeleTydzień”, „Pardon”, „Elternhaus und Schule”.
Ilustrował też wiele książek innych autorów, wydanych m.in. przez „Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne”, „Naszą Księgarnię” i Wydawnictwo „Bertelsmann”. Wielokrotny laureat Złotej, Srebrnej i Brązowej Szpilki. Obecnie w dzienniku "Polska" publikuje cykl rysunków satyrycznych.
Pokaż
6
6

BOHDANOWICZ Julian (ur. 1942)

Na Wiśle

niesygnowany,
litografia,
26.3x20.6 cm

Wykup abonament, aby zobaczyć więcej informacji