Wróć do artystów
ZJ

ZBOROWSKA Julia

(ur. 1985)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Absolwentka ASP w Krakowie, dyplom w 2008 w pracowni Grzegorza Sztwiertni, Tytuł pracy dyplomowej: „POLOWANIEPOZOWANIE”
Formy działalności artystycznej: film, videoclip, rysunek, proza.
Wystawy indywidualne:
2010 POLLYWOOD, premiera filmu TRWAŁA PAROWA, galeria Delikatesy
Nagrody:
stypendium naukowe Sokrates/ Erazmus Akademie der Bildenden
Kunste Wien
Nominacja w 9 konkursie Gepperta
Wielokrotna laureatka – wiosny poetyckiej Lednica
Tytuł pracy prezentowanej w Orońsku:
TRWALA PAROWA
Opis idei projektu:
TRWAŁA PAROWA to dokument o podwójnym dnie. Podwójnym, gdyż opowiada historie bohaterów takimi jakimi są, oraz takimi jakimi okazują się być skonfrontowani z moją fantazją na ich temat. Zakład Fryzjerski Pana Adolfa Skokowskiego w Gdańsku jest miejscem gdzie przenikają się dwa światy rzeczywistość i fikcja. Ciasne istniejące od 1945r 8 m2 rozciągam do granicy morza na jednej strunie teraźniejszości.
To historia tajemniczej transformacji: kobiety z zagranicy I z sasiedzctwa przychodza na Trwala Parowa – najstarsza metode krecenia wlosow, Transformacja przez sen przenosi je do rownoleglej rzeczywistosci , miejsca “fantastycznego wyzwolenia”, Trwala Parowa jest tylko srodkiem do osiagniecia tego stanu . Cytujac slowa Pani Uli :
” (…)TAJEMNICA POLEGA NA TYM , ŻE TO SĄ TAKIE PŁYNY , KTÓRE MUSZĄ BYĆ MIESZANE , TO TRZEBA GOTOWAĆ NA CIEPŁO , MIESZAĆ I WSZYSTKO ,(...)WTEDY SIĘ PRÓBUJE NA INNYCH CZY TO NA MNIE CZY NA KOGO ŻEBY NIE SPALIĆ TO JEST TAKA TAJEMNICA WŁAŚNIE TEGO, I TO JEST TAKI PŁYN ŻE SIĘ TWORZY, I WTEDY ONA WYCHODZI ZADOWOLONA( ..).“
ZBOROWSKA Julia nie posiada obiektów w wynikach