Wróć do artystów
RYBCZYŃSKA Joanna Maria

RYBCZYŃSKA Joanna Maria

Dodaj do listy życzeń
(0)
Artystka malarka i fotografik pracująca i mieszkająca w Warszawie.

ŻYCIORYS ARTYSTYCZNY

W latach1979-1981 - pracowała jako plastyk i grafik w Niemieckim Instytucie Kultury w Warszawie (obecnie Instytut Goethe\'go).
W latach 80-tych - pracowała również jako plastyk i grafik w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie.

Pod koniec lat 80-tych rozpoczęła twórczość fotograficzną. Od 2003 roku fotografuje w technice cyfrowej. Zajmuje się również fotografią otworkową.
Od 1985 - skoncentrowała się przede wszystkim na malarstwie (malarstwo sztalugowe, akwarela, pastel, olej, akryl).

Od 2008 – członek rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej /legitymacja nr 234/ .

2009 – została wybrana do Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej i pełni funkcję sekretarza.

Jej malarstwo można było ogladać na wystawach indywidualnych w Warszawie oraz na prestiżowej Miedzynarodowej Wystawie Współczesnych Pastelistów Europejskich EUROPASTEL we Włoszech i Rosji. Obecnie wiele prac znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (m.in. Szwecja, Austria, Niemcy, USA, Kanada).

Fotografie eksponowane były w Warszawie na wystawie indywidualnej oraz na wielu zbiorowych wystawach krajowych, a także za granicą - na salonach fotografii artystycznej pod patronatem FIAP i PSA (USA, Argentyna, Serbia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Hiszpania, Belgia, Austria, Słowenia).

Jest laureatką wielu nagród zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Ogółem w latach 2002-2009 wzięła udział w 55 wystawach zbiorowych i pokonkursowych oraz zdobyła 21 nagród i wyróżnień.RYBCZYŃSKA Joanna Maria nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących