Wróć do artystów
RJ

RAKETE Jim

(ur. 1951 r., Berlin)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Jim Rakete urodził się w 1951 roku w Berlinie.
Jako fotografik i fotoreporter zaczął pracować już od 17 roku życia m.in. dla codziennych gazet i agencji prasowych.
Jego drugą pasją, obok fotografii, jest muzyka, co pozwoliło mu dokumentować berlińską scenę muzyczną oraz koncertujące tu takie gwiazdy jak: Jimi Hendrix, Ray Charles, David Bowie czy Mick Jagger.
W latach 1977 – 1987 założył agencję fotograficzną i muzyczną, FABRIK, która mieściła się w jego berlińskim atelier na Kreuzbergu.
Był managerem wielu grup muzycznych tzw. Nowej Niemieckiej Fali, m.in. Niny Hagen, Neny, Spliff, Interzone, Sternhagel, Morgenrot i Die Ärtze., a jego fotografie zdobiły okładki ich płyt.
Od 1987 roku Rakete poświęca się całkowicie fotografii portretując osobistości świata filmu, teatru, muzyki, literatury i polityki, wśród których były takie sławy jak Quentin Tarantino, Natalie Portman, Wim Wenders czy Willi Brandt.. Należy do ulubionych fotografów wielu gwiazd. Pracuje korzystając wyłącznie z kamery analogowej i z klasycznych metod wywoływania zdjęć.
Prace Jima Rakete pokazywane były w Muzeum Filmu we Frankfurcie nad Menem oraz w galerii na zamku w Oberhausen.Jim Rakete zaczął fotografować w wieku lat siedemnastu, robił zdjęcia do magazynów muzycznych, gazet codziennych i agencji reklamowych.
Mieszka i pracuje w Berlinie.
W 2006 stał się bohaterem filmu dokumentalnego, którego reżyserką i producentką jest Claudia Müller.
RAKETE Jim nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących