Wróć do artystów
JJ

JARZYŃSKI Jerzy

(ur. 1950)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Urodził się w Radomiu 18.04.1950 r. zmarł 12.07.2003 r.
Ukończył Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W 1979 r uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa Witolda Urbanowicza i grafiki warsztatowej Zdzisława Niedźwiedzia. W 1980 r skończył studia podyplomowe Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie u prof. Stefana Kościeleckiego. W czerwcu 1997 r. Rada Wydziału Grafiki ASP w Warszawie przyznała kwalifikację I stopnia w dyscyplinie grafika artystyczna. Od 1994 r był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Uprawiał malarstwo, grafikę artystyczną i użytkową. Od 1 października 1997 r pracował na stanowisku adiunkta w Katedrze Sztuki Politechniki Radomskiej, równocześnie był nauczycielem w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu.
Wziął udział w ponad 60 wystawach okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Miał 12 wystaw indywidualnych. Ostatnia wystawa została otwarta 6 czerwca br. w Galerii Rogatka w Radomiu. Niestety, ciężko chory artysta, nie mógł być obecny na wernisażu.

Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Okręgowego w Radomiu, w Galerii Kurze Mann (Gotzis – Austria) oraz u osób prywatnych: Polska, Niemcy, Szwecja, Wielka Brytania, Austria, USA, Kanada, Włochy i Norwegia.
JARZYŃSKI Jerzy nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących