Wróć do artystów
ZNOSKO Jan

ZNOSKO Jan

(ur. 1954 r.)
Dodaj do listy życzeń
(0)
1973-78 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 1973-74 na Wydziale Grafiki w pracowni profesora Eugeniusza Markowskiego oraz w latach 1974-78 na Wydziale Malarstwa w pracowni profesora Stefana
Gierowskiego. Aneks do dyplomu z grafiki warsztatowej w pracowni profesor Haliny Chrostowskiej. W 1978 roku uzyskał dyp[lom z wyróżnieniem. Stypendysta polskiego Ministerstwa Kultury i Sztuki, jak również Foundation pour une Entraide Intellectuelle Europeenne we Francji. Tworzy grafikę artystyczną oraz malarstwo sztalugowe.

Od 1987 wystawia stale w galeriach Le Jardin des Arts- Paryż, Honfleur, Quiberon, Annecy-Pont-Aven, Tokio, Salzburgu. W latach 1989-92 współpracował z Galerią Forum des Arts w Paryżu. Od 1995 współpracuje z galeriami warszawskimi. W 1998 zrealizował kalendarz ścienny na rok 1999 na zamówienie Towarzystwa Ubezpieczeniowego Allianz BGŻ Polska SA. Jego obrazy i grafiki znajdują się w kolekcjach : w Polsce( m in. Towarzystwo Ubezpieczeniowe Allianz BGŻ Polska SA, Warszawa), Francji (m in. Christian Pechenard,Paryż), Szwecji, Niemczech,Wielkiej Brytanii, Australii, Japonii, Argentyny, Jordanii, Stanów Zjednoczonych.
ZNOSKO Jan nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących