Wróć do artystów
BUJNOWSKI Jan

BUJNOWSKI Jan

(ur. 1951)
Dodaj do listy życzeń
(1)
Jan Bujnowski urodzony w 1951 roku w Radomiu. Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w Pracowni Miedziorytu prof. Mieczysława Wejmana w 1975r. Uprawia malarstwo, rysunek i fotografię, którą wystawiał najczęściej w ostatnich dziesięciu latach. Twórczość jego cyklicznie rozwija się wokół trzech artystycznych idei: Terytorium, Dom, Eter.
Od połowy lat osiemdziesiątych przez kilkanaście lat realizował projekt fotograficznej dokumentacji podmiejskich ogródków działkowych z ich zjawiskową architekturą przyjmując perspektywę obserwacji bliską antropologii kultury. Szczególną inspiracją w tym przedsięwzięciu był mityczny aspekt działkowego terytorium. Równolegle powstawały serie obrazów poświęcone domom – rzeczywistym i wyobrażonym. Struktura obrazów i rysunków próbowała wyrazić poza głównym motywem subiektywnie odczuwane subtelne energie (napięcia, fluidy, szumy) współgrające z przedstawioną sytuacją.
Jan Bujnowski pracuje w Instytucie Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie – prowadzi zajęcia z rysunku i grafiki. Jest członkiem sekcji Fotografia, Nowe Media, działającej przy ZPAP.
BUJNOWSKI Jan nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących