Wróć do artystów
WJ

WILDE James Darren

(ur. 1974)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Ukończył projektowanie graficzne na University West of England w Bristolu. Prace jego autorstwa wystawiane były m.in. we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Polsce. Aktualnie artysta przygotowuje się do solowej wystawy w  Bangkoku. Wilde współpracował z Red Propeller Gallery, która prezentowała jego twórczość w Londynie w ramach Frieze Art Week (2008) i wystawiał wśród takich artystów jak Byroglyphics, Ian Francis, czy Guy Denning.
W 2012 roku wielkoformatowy szablon jego autorstwa - zrealizowany  na terenie WFFiD w Warszawie na potrzeby filmu dokumentalnego Samosiuk (reż. Adam Lewandowski) - pojawił się na okładce branżowego kwartalnika "FilmPro".
Wilde od pięciu lat mieszka w Krakowie, gdzie aktywnie tworzy. Seria RAW jest ostatnim etapem twórczości, który w intensywny sposób wykorzystuje firguratywne przedstawienie poprzez szablon. Artysta kieruje się obecnie w stronę bardziej abstrakcyjnej syntetycznej formy w ograniczonej gamie barwnej. Wspólnym mianownikiem wszystkich prac Wilde\'a jest zawsze teksturowość, napięcie oraz eksperymentalne wykorzystanie farb przemysłowych.
WILDE James Darren nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących