Wróć do artystów
SŁOMKOWSKI Jakub

SŁOMKOWSKI Jakub

(ur. 1982)
Dodaj do listy życzeń
(6)

malarz, rysownik, muzyk, twórca instalacji. 
Absolwent Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom z malarstwa w 2007 roku). W latach 2004-2005 studiował w departamencie sztuk pięknych na Uniwersytecie Complutense w Madrycie. 
Jego prace oscylują między abstrakcją a symbolizmem. Słomkowski od czasu ukończenia studiów opracowuje swój indywidualny alfabet znaczeń budowany przy użyciu bardzo charakterystycznych przejść kolorystycznych i jednoczesnej wrażliwości na niuanse barwne. W swoich pracach przygląda się temu jak sfera sacrum i profanum działa na ludzką wyobraźnię, a także poszukuje dróg komunikacji między światem ożywionym a nieożywionym. Przestrzeń, która występuje w wielu równoległych porządkach, nabierająca różnych znaczeń jest motywem przewodnim twórczości Słomkowskiego. 
Twórca uczestniczył w licznych wystawach i festiwalach sztuki, m.in. Letni Nieletni Zachęta narodowa Galeria Sztuki, Samsung Art Master - wystawa pokonkursowa CSW ZAmek Sztuki Współczesnej w Warszawie, Przypływ - młoda polska sztuka współczesna Wrocław ESK 2016, Weltschmerz - wystawa konkursowa Triennale Rysunku we Wrocławiu, Polish Art Now w Saatchi Gallery w Londynie.  Przełomowym momentem w karierze artysty była indywidualna wystawa w kunsthallekleinbasel w 2019 roku, która zapoczątkowała współpracę z kuratorką Jasmin Glaab. W Warszawie Słomkowski współpracuje z Galerią Piękna, gdzie można oglądać część prac artysty. Jako muzyk Słomkowski od 2010 roku komponuje muzykę do spektakli Izy Szostak. Jest także twórcą zespołu muzycznego Andy Why.

SŁOMKOWSKI Jakub nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących