Wróć do artystów
JJ

JĘDRZEJCZAK Jacek (Konrad)

Dodaj do listy życzeń
(0)
"Konrad" Jacek Jędrzejczak urodził się, mieszka i pracuje w Warszawie. Uprawia fotografię artystyczną i sztukę wideo, stara się nie wykonywać specjalnych zleceń z dziedziny mody czy reklamy, uważa bowiem, że zdjęcia te są wyprane z jakichkolwiek treści oraz są puste emocjonalnie. Niewątpliwie interesują go portrety, a ściślej rzecz biorąc uchwycenie emocji, które mogą coś powiedzieć o wnętrzu człowieka. Za najtrudniejsze uważa połączenie portretu z aktem, które jest zespoleniem piękna z istotą wewnętrzynych przeżyć, co jak mówi stanowi największe dla niego wyzwanie. Poszukuje i eksperymentuje w różnych dziedzinach, ale z pewnością po portrecie i akcie jako trzeci kierunek uważa swoje zainteresowania związane z przemijaniem, z upływem czasu. Za pomocą fotograficznej alegorii stara się zgłębić te zagadnienia.
Uchwycenie nastroju, aspekty przemijania - to główne kierunki jego poszukiwań. Autor terminu "psychofotografia – innerfotografia” oraz teorii, którą posługuje sie od 1995 roku. Jednym z podstawowych elementów tej teorii jest m.in. maksymalna integracja emocjonalna pomiędzy fotografowanym, a fotografującym, będącymi współtwórcami projektu artystycznego.

Publikacje, wystawy, nagrody w kraju i za granicą.

Od początku 2005 roku koncentruje się na tworzeniu autorskich projektów fotograficznych i wideo. Autor albumu „Naga” uznanego w Polsce przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek za „Najpiękniejszy album roku”.

Mieszka i pracuje w Warszawie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
JĘDRZEJCZAK Jacek (Konrad) nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących