Wróć do artystów
HJ

HAZUKA Jacek

(ur. 1959)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Urodzony w Tarnowie. W 1981 roku przerwał studia i wyemigrował do Belgii, do Liege gdzie spędził pierwsze lata emigracji. Następnie wyjechał do Paryża. Dziś żyje i pracuje w Lille i Arras gdzie prowadzi prywatną szkołę malarstwa i rysunku oraz autorska galerię w centrum starego miasta Lille.
Wziął udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w całej Europie (Belgia, Holandia, Anglia, Francja, Niemcy). Jego malarstwo jest prezentowane regularnie na najważniejszych Międzynarodowych Targach Sztuki Współczesnej (Paryż, Londyn, Bruksela, Amsterdam, Rotterdam, Knokke, Lille, Szanghaj, Miami).
Obrazy Jacka Hazuki wzbogacają kolekcje publiczne oraz wiele prywatnych w Europie, Azji, Ameryce Północnej oraz Australii.
Od ponad dziesięciu lat artysta maluje serię obrazów Spacery urbanistyczne, w których pokazuje atmosferę miast Europy. Ukoronowaniem ostatnich lat pracy jest cykl Europa (28 wielkoformatowych obrazów 200x300cm), który powstaje na oczach widzów w rzeszowskiej pracowni artysty w Millenium Hall.
HAZUKA Jacek nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących