Wróć do artystów
BJ

BĄKOWSKI Jacek

(ur. 1947 r.)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Studia: filozofia w Akademii Teologii Katolickiej, filozofia i pedagogika na Uniwersytecie Warszawskim. Projekty i realizacje multimedialne, witraż artystyczny, projektowanie biżuterii artystycznej. Interesuje się aspektami codziennego życia, transponowanymi na różne media. Od lat kontynuowany projekt Linia mojego życia. prezentowany był m.in. w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, ostatnio kontynuuje projekt audio-wizualny Harmonia.
Cykle fotograficzne, które przedstawia w Małej Galerii ZPAF-CSW nawiązują do sfery uczuć. Ich głównymi przesłaniami jest "zauroczenie" i próba wyjścia poza potocznie rozumianą fotografię pamiątkową, wykonywaną w setkach tysięcy przez wszystkich i wszędzie.
Bąkowski przeprowadza rodzaj interwencji, pojawia się niespodziewanie na zdjęciach amatorskich w taki sposób, że można odczytać później jego sylwetkę w tych pamiątkowych, anonimowych fotografiach. Jest to sposób, by zaistnieć potem w domach tych ludzi, chociażby we fragmencie obrazu utrwalonego na naświetlonej błonie i kawałku światłoczułego papieru
BĄKOWSKI Jacek nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących