Wróć do artystów
MI

MACIEJEWSKA Izabela

(ur. 1975, Łódź)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Izabela Maciejewska urodzona w 1975 r. w Łodzi artystka multimedialna. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, dyplom w 2002 r. w pracowni Multimediów pod kierunkiem prof. Wiesława Karolaka oraz w pracowni Fotografii pod kierunkiem prof. Leokadii Bartoszko na Wydziale Edukacji Wizualnej. Ukończyła także Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną im. L. Schillera w Łodzi, dyplom w roku 2007 w pracowni Fotografii Kreacyjnej pod kierunkiem dr hab. Wojciecha Prażmowskiego na Wydziale Operatorskim i Produkcji Filmowej.

Zajmuje się instalacją, sztuką video, fotografią oraz rzeźbą. W swoich realizacjach łączy różne media. Motywem przewodnim jej formalnie zróżnicowanych prac jest człowiek oraz idea przeobrażenia, transgresji, przenikania form i współistnienia światów. W swojej twórczości porusza problem samotności, stygmatyzacji i alienacji człowieka - "odmieńca"; poczucia wykluczenia oraz poszukiwania własnej tożsamości. Dotyka również tematu uniwersalizmu, nieświadomości zbiorowej oraz rytualnego charakteru sztuki.

Jest założycielką (2005) grupy artystycznej TARGOWA, zrzeszającej studentów i absolwentów PWSFTv i T w Łodzi. W latach 2006 - 2010 współzałożycielka i aktywistka portalu o sztukach wizualnych Łódź-art.pl. Od 2014 roku członkini Otwartej Akademii.

Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. na 8. Międzynarodowych Targach Sztuki Współczesnej, St\'art 2004, w Strasburgu oraz Festiwalu Sztuki Passion For Freedom w Londynie).

Jej prace znajdują się w kolekcji Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

MACIEJEWSKA Izabela nie posiada obiektów w wynikach