Wróć do artystów
KI

KIBUC Igor

(ur.1966)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Od 2008 jest członkiem Stowarzyszenia Plastyków przy Związku Polaków na Białorusi. Brał udział w wystawach zbiorowych i plenerach międzynarodowych w Sołesznikach na Litwie, w Polsce: w Warszawie, Pułtusku, Białymstoku, na Białorusi-w Mińsku i Grodnie, gdzie pełnił także funkcję komisarza międzynarodowych plenerów.
Jest z wykształcenia elektronikiem, a jako ciekawostkę możemy dodac, że odbył  3-letnią służbę wojskową w marynarce wojennej byłego ZSRR na okręcie podwodnym.
W roku 1998 ukończył prywatne warsztaty artystyczne u uznanego nie żyjącego już Białoruskiego malarza wykładowcy Gari Mazurowa. Potrafi swobodnie poruszać się w dziedzinie grafiki i malarstwa, podejmując w tych technikach jakże odmienne tematy. Jako malarz zajmuje się piękną stroną natury nieożywionej, przenosząc na płótno najpiękniejsze kwiaty, ale już jako grafik zajmuje się naturą ludzką, pokazując także jej ciemne strony i ludzką „brzydotę”, co potrafi zarysować swoistą kreską w stylu „chuligańskim”, przypominającym nieco niezapomnianego „Wilka i zająca”. Robi to z dużym poczuciem humoru i dystansem.
O jego predyspozycjach malarskich i odnajdywaniu się w tematach na różnych biegunach – poważnych i satyrycznych świadczą też zainteresowania muzyczne: po jednej stronie Bach i Wagner, po drugiej The Beatles.
KIBUC Igor nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących