Wróć do artystów
GRUPA HOTEL
Inicjatywa Hotel została wyśniona już dawno, dawno temu...  Projekt funkcjonuje od lipca 2008. Wystawa inauguracyjna odbyła się w sierpniu 2008, na barce mieszkalnej w Porcie Czerniakowskim.
Kolejne odsłony działalności odbywały się niemalże co miesiąc; w Warsie, Barze Mlecznym, Folwarku, opuszczonej fabryce, ogródkach działkowych czy Pracovni na warszawskim Żoliborzu.
Głównym zamierzeniem Grupy HOTEL jest udowodnienie, iż fotografia może funkcjonować w różnych przestrzeniach.
Nie koniecznie trzeba się udać do muzeum czy renomowanej galerii aby zobaczyć wartościowe zdjęcia- dokumentalne, antropologiczne czy indywidualne koncepcje artystów.
Hotel ma charakter otwarty. Skupia zawodowych fotografów, amatorów oraz studentów szkół artystycznych.
Mottem przewodnim każdej kolejnej wystawy jest ustalony przez grupę wcześniej temat przewodni, na który zdjęcia mają być bezpośrednią reakcją.

Projekt odwołuje się do powszechnej niestałości, tymczasowości i ulotności postmodernistycznego świata. W HOTELU nic nie jest stałe ani prawdopodobne. Wystawy odbywają się raz w miesiącu. Za każdym razem w innym, niekonwencjonalnym miejscu w Warszawie. Tematy kolejnych wystaw mogą się odwoływać zarówno do pojęć abstrakcyjnych, spraw publicznych lub osobistych. Tematem może stać się również ograniczanie techniczne - użycie wyłącznie aparatów jednorazowych, camera obscura czy telefonu komórkowego. HOTEL ma charakter otwarty - udział w nim może wziąć każdy.

Artyści zgrupowani w Grupie HOTEL:

Justyna Kluczewska - studentka etnologii. Amatorka.

Bartłomiej Sobczyk (ur. 1979) - urodzony w Warszawie i w niej zakochany, przedsiębiorca i turysta poszukiwacz smaków. Jak na turystę wybiera zawsze najmniej popularne kierunki. Wróg banału.

Szymon Jachna - kończę filozofię na UJ i studiuję fotografię na ASP w Poznaniu. Z zapartym tchem obserwuję wojnę Współczesnego Świata z Piratami z Afryki. Jestem fanem etiopskiego jazzu.

Piotr Sobiecki (ur.1975) - Grafik komputerowy z Konstancina, silnie jednak związany z Warszawą. Miłośnik aktywnego wypoczynku i sztuk walki. Zresztą nie tylko walki ale o tym już nie opowiada tak chętnie.

Joanna Ogrodnik - "Studiuje Fotografię na ASP w Poznaniu"... i cisza... poza tym "lubi video, animację, instalacje, taniec butoh i teatr tańca" i słodkie banany na słono...

Agnieszka Pawłowska - wiek: 25+, wzrost:168, waga:52, kolor oczu: zielone, studentka wydziału architektury krajobrazu, intensywnie fotografią zajmuje sie od 3 lat, przede wszystkim fotografią dokumentalną. Członkini FOP-y (Forum Obywatelskie Piękna Architektura dla Warszawy), grupa krwi: AR H+, numer buta: 38, przebyte choroby: różyczka, mononukleoza, stan: oświecony.

Paweł Żukowski - student fotografii na poznańskiej ASP, fotoedytor i kolekcjoner.

Piotr Jędruszczak - rocznik \'80, magister inżynier sztuk informatyczno-artystycznych, wielbiciel dźwięku analogowego i wolnej myśli.

Monika Rakowska - najbrzydsze dziecko na oddziale położniczym, kobieta, sytuacja, astrologicznie wodna i zmysłowa. Poprawna neurotyczka. Wegetarianka. Miłośniczka bylin, wędkarzy, światła, pięknych kobiet, zombie , ping-ponga , sztuki i wszystkiego co ludzkie nie jest nam obce. Skazana przez życie na super przypadek oraz motyw drogi. Minimaxymalistka.

Asia Leni T. - niezdecydowana, gnębiona przez natręctwa, wiecznie poszukująca i znajdująca choć przez ułamki sekund przy naciskaniu migawki.

Piotr Tokarski - A kiedy oddasz sie ustalonej porcji gry w chowanego, w berka- czy twoja lewa ręka będzie ręką sądzącą? Kalejdoskopowe spotkania z miejscowymi pięknościami. Wiara w jaźń, sprawność umysłu i w całkowicie wszystko.

Jędrzej Godlewski - Entuzjasta improwizowanych, absurdalnych skeczy i dowcipów gorszących amerykańską opinię publiczną. Szczęśliwy posiadacz kapci z Homerem Simpsonem i Stars and Stripes wyprodukowanej w Chinach. Lubi kuchnie eksperymentalno-przypadkową, a na koniec jeszcze to wszystko fotografuje.

Andrzej Starszewski - Mały słoiczek przecieru wlać do jakiegoś kubka 0.5 L, dodać pieprzu i różnych przypraw i dolać 1/3 szklanki letniej wody. 1 szklankę wody wlać do większej miski i dodać 2 łyżeczki cukru. Mieszać aż wszystko się rozpuści.
Grupa HOTEL nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących