Wróć do artystów
OH

ORDUÑA Hermann

(ur 1977)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Urodzony w mieście Meksyk 26 grudnia 1977. Od dziecka interesuje się sztuką, w 1989 roku rozpoczyna naukę w centrum studiów artystycznych CEDART w Państwowym Instytucie Sztuk Pięknych (INBA) w mieście Michoacán w Meksyku. W 1990 kontynuuje naukę w tej samej instytucji, tym razem w mieście Oaxaca, kolebce znanych meksykańskich mistrzów sztuk plastycznych.

Drogę artystyczną w dorosłym życiu rozpoczyna na Wydziale Architektury w Oaxaca, po czym wraca do miasta Meksyk w roku 1999, aby wstąpić do Escuela Nacional de Artes Plasticas w UNAM (Universidad Nacional Autónoma de México). W roku 2000 na Uniwersytecie w Guanajuato robi specjalizację z grafiki, ucząc się różnych technik. W 2002 roku uczestniczy w kursach prowadzonych przez mistrzów grafiki oaxakeńskiej, w warsztacie Rufino Tamayo w mieście Oaxaca.

Od 2003 mieszka w Barcelonie, prowadzi tam współpracę z kilkoma galeriami i wielokrotnie wystawia prace w Barcelonie, jak też w Wiedniu i Madrycie. W 2008 – z udziałem artystów: Francisco Garnica, Albert Plaza i Juan Alcázar – zakłada pracownię graficzną La Rueda, w której przez półtora roku organizowane były wystawy sztuk plastycznych oraz inne imprezy kulturalne.
ORDUÑA Hermann nie posiada obiektów w wynikach