Wróć do artystów
BH

BAKALARCZYK Henryk

(ur. 1948)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Po ukończeniu Akademii Ekonomicznej w Poznaniu studiował sztuki plastyczne (rzeźbiarstwo, malarstwo i kowalstwo artystyczne) indywidualnie w pracowni ojca, znakomitego rzeźbiarza, wykładowcy Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, laureata wielu nagród i wyróżnień.
W 1983 r. uzyskał statut twórcy - artysty rzeźbiarza nadany przez MKiS. Od 1985 r. jest członkiem ZPAR.
W 1981 r. zadebiutował w Galerii Joachima Juhra w "EUROPA-CENTER" w Berlinie Zachodnim. Był z nią związany przez wiele lat, jak również z "Galerią Anny Kareńskiej" w Poznaniu, z "Gdańską Oficyną Sztuki", a od ponad 10 lat do dzisiaj z "Art Galerie Richter" w Berlinie, gdzie prezentuje swe prace w otoczeniu dzieł takich znakomitości sztuki jak: Bruni, Hunderwasser, Miro, Ramos, Wasarely, Chagall, Dali.
W 1997 r. uruchomił z żoną "Galerię GIDA" znajdującą się w Porcie Lotniczym "Poznań-Ławica". Obok rzeźb i obrazów proponuje niekonwencjonalne obiekty kowalstwa artystycznego. Mottem artysty jest dewiza: "Sztuka należy do życia".
Lista udziału w wystawach krajowych i zagranicznych jest bardzo długa. Ponad 400 rzeźb i 150 obrazów znajduje się w zbiorach prywatnych oraz w galeriach i muzeach prawie we wszystkich krajach europejskich, a także w Singapurze, Japonii, USA, Kanadzie, Brazylii, Australii, RPA i Izraelu.
Najważniejsze realizacje rzeźbiarskie:
"MODELKI" dla firmy "HOLLYWOOD" w Poznaniu,
"SCENA Z ŻYCIA LOTNISKA - POZNANIANKI" w Porcie Lotniczym "Poznań-Ławica".
Listę prac zdobiących najbardziej prestiżowych miejsca rozpoczynają Gabinety Prezydentów Państw: Polski - Aleksandra Kwaśniewskiego, Rosji - Wladmira Putina, Niemiec - Johanessa Raua, Papieża - Jana Pawła II, a w dalszej kolejności Premierów: Hesji, Bretanii oraz właścicieli i prezesów znaczących firm i holdingów.
Członek Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy, dożywotni członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Biograficznego (IBA) w Cambridge, założyciel i I Prezydent Poznańskiego Klubu Międzynarodowej Federacji KIWANIS.
BAKALARCZYK Henryk nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących