Wróć do artystów
MH

MASOJADA Hanna Ewa

(ur. 1951)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Urodzona w Warszawie, ukończyła Politechnikę Warszawską, studiowała na Uniwersytecie Warszawskim filozofię. Dyplom obroniła na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem prof. Antoniego Fałata w Europejskiej Akademii Sztuk. Odbyła studia podyplomowe u prof. Wojciecha Sadleya w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis. W Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu uzyskała uprawnienia pedagogiczne. Liczne podróże artystyczne i kilkuletni pobyt w Afryce Południowej były impulsem do wyboru przestrzeni i koloru jako tematu malarskiego. Jest zafascynowana sposobami interpretacji przestrzeni jako pojęcia filozoficznego i fizycznego.
Poszukiwania twórcze doprowadziły artystkę do fascynacji sztuką japońską - malarstwem na jedwabiu. Kolor i oszczędna kompozycja, ujawniająca jej wcześniejsze studia politechniczne, charakteryzują ekspresję jej prac.
Brała udział w kilkunastu wystawach zbiorowych. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Często przywołuje taki oto cytat: Bo ja nie chcę być jakimś gdzieś skradzionym echem, jakimś gdzieś posłyszanym krzykiem, powtórzonym śmiechem, jakimś czołem znalezionym w mijanym pielgrzymie. Chcę być z siebie i sam chcę nadać sobie imię. (Tadeusz Peiper, 1910).

MASOJADA Hanna Ewa nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących