Wróć do artystów
AH

ALIZADA Hanifa

(ur. 1989)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Urodziła się w afgańskim mieście Ghazni. Ze względu na toczące się w Afganistanie wojny domowe i pogarszające warunki życia w kraju, jej rodzina zdecydowała się przenieść z Ghazni do Teheranu, kiedy Alizada miała 8 lat.
W 2008 roku otrzymała stypendium UMISAA (Instytut Sztuki Południowoazjatyckiej im. Madanjeeta Singha pod patronatem UNESCO) i rozpoczęła naukę na pakistańskim Narodowym Uniwersytecie Beaconhouse. Ukończyła studia z wyróżnieniem i dyplomem licencjata sztuk pięknych w czerwcu 2012 roku.
Po ukończeniu studiów została wybrana jako jedna z 25 młodych artystów reprezentujących Azję Południową w sponsorowanym przez Bank Światowy konkursie Imagining Our Future Together, dzięki czemu dostała szansę wystawienia swoich prac poza Lahore w Indiach, Bangladeszu i USA.
Obecnie mieszka w Kabulu, gdzie pracuje jako artystka wizualna, wykładowca Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Kabulskiego oraz jako fotografka w Centrum Fotodziennikarstwa 3rd Eye. Prowadzi również warsztaty fotograficzno-artystyczne w różnych ośrodkach kultury w Kabulu.
ALIZADA Hanifa nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących