Wróć do artystów
ŁÓDŹ KALISKA Grupa

ŁÓDŹ KALISKA Grupa

(rok powstania: 1979)
Dodaj do listy życzeń
(7)

Członkowie grupy: Marek Janiak, Adam Rzepecki, Andrzej Makary Wielogórski, Andrzej Świetlik

Stowarzyszenie Artystyczne "Łódź Kaliska"

BIOGRAFIE

Marek Janiak
– ur. w 1955 r. w Łodzi, architekt i fotograf, doktor habilitowany, wykłada fotografię i projektowanie wnętrz w Instytucie Architektury i Urbanistyki, Architektury Wnętrz Politechniki Łódzkiej, w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i WSHE. Od 1991 roku jest prezesem
Zarządu Fundacji Ulicy Piotrkowskiej.

Andrzej Kwietniewski
– ur. w 1949 r. w Łodzi, studiował biologię na Uniwersytecie Łódzkim, w latach 1996 – 2002 działał też w Fundacji Ulicy Piotrkowskiej. Od marca 2007 r. członek w stanie spoczynku.

Adam Rzepecki
– ur. w 1950 r. w Krakowie, studiował historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Koneser wina. Wytrawny znawca kobiet.
Pracuje jako majster zmianowy w Zakładach Wodociągów w Krakowie.

Andrzej Świetlik
– ur. w 1952 r. Zawodowy fotograf. Od trzydziestu lat w Warszawie; przyjaciel wszystkich miejscowych artystów i artystek. W grupie Łódź Kaliska przez ostatnich 10 lat zajęty wyłącznie pracą koncepcyjną. W wolnych chwilach kończy kilka kartonowych modeli samolotów z czasów I Wojny Światowej.

Andrzej Wielogórski  (pseud. Makary)
– ur. 1952 r. w Łodzi. Prezes Stowarzyszenia Artystycznego Łódź Kaliska. Pracuje na Uniwersytecie Łódzkim od 1973 r. Członek ZPAF. W Łodzi Kaliskiej uważany za żywe dzieło sztuki. W wolnych chwilach zbiera huby leśne .

ŁÓDŹ KALISKA Grupa nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących