Wróć do artystów
Związana ze środowiskiem trójmiejskim. W latach 1984-1990 studiowała w pracowniach Cypiana Kościelniaka, Mieczysława Wasilewskiego i Witolda Janowskiego w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Od 1989 roku realizuje akcję wydawniczą Pocztówki z aktówki oraz wykonuje billboardy w trójmieście. Zawodowo działa i współpracuje w wielu dziedzinach (grafiki, scenografii, kostiumologii, projektowania, kurator). Aktywnie reaguje na zjawiska społeczne i ich odbicie w sztukach plastycznych. W ramach nieformalnej grupy Towarzystwo Dobra Rzecz organizuje wystawy, spotkania i akcje kobiet. Brała udział w wystawach zbiorowych i sympozjach w Polsce, Niemczech i Francji. Przez lata prezentowała prace swoje i innych twórców w ramach projektu Sopot Ulica Sztuki.
W 2010 roku zrealizowała indywidualny projekt GraiFika Gosia Golińska (Galeria Od czasu do czasu, Gdynia) i Gdańskim Biennale Sztuki.
W 2011 roku włączyła się do projektu Iwony Zając Wolna Ściana w Gdańskiej Galerii Miejskiej realizując projekt Pociągnij mnie za warkocz, wzięła udział w projektach Łaźnia Damska (Ściereczki i szmaty, CSW, Gdańsk), Baby (GGM2, Gdańsk), Streetwaves. Włączyła się z realizacją Kwitnę na 3 Maja 34 do projektu ArtBus (wraz z Zuzą Golińską, prezydencja Sopotu w UE). Zrealizowała z Remigiuszem Biernackim wystawę towarzyszącą Łódź Design (Human Space/Change). Otworzyła swoją pracownię dla festiwalu Art Loop organizowanego przez A Kuku Sztuka, zrealizowała Sekrety Szafy Polańskiego (Sopot), wzięła udział w wystawie Otulina (Kordegarda, NCK, Warszawa).
W 2012 rok prezentowała fotografie Nakrycia z serii Sekrety Szafy Polańskiego na wystawie Łaźnia Damska (CSW Łaźnia, Gdańsk), zorganizowała indywidualną wystawę Żyję/Alive (Pavillon am Milchhof, Berlin). Wzięła udział w wystawie Hmm... niezła sztuka i Art. używane w Galerii Od czasu do czasu (Gdynia). Dla firmy Jotun zrealizowała happenig malarski Letter Industrii. Instalacją CANdi COLOur włączyła się do festiwalu Streetwaves, zrealizowała w Sopocie w Pracowni na 3 Maja 34 spotkanie Śniadanie LOOP Sztuka (Art Loop 2012). Instalacją z mrożonych spódnic IceDress włączyła się w misterium Opowieści niesamowite 22 grudnia 2012 (działania w przestrzeni, Gdańsk).
Stypendystka Hochschule für Künste w Bremen, Ministra Kultury i Sztuki, Prezydenta Miasta Sopotu i Marszałka Województwa Pomorskiego.
GOLIŃSKA Gosia nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących